18 Ekim Salı

22:00 – cnbc-e: As You Like It

Kenneth Branagh, Shakespeare komedilerini kendisine yol seçmişti. Much Ado About Nothing (Kuru Gürültü), Love’s Labour’s Lost (Hırçın Kız mıydı?). Aralara Henry V ve Hamlet’i de sıkıştırmıştı ama bu ‘boş komediler’ (en azından niye onları çekiyor sorusuyla) daha fazla dikkat çekiyordu. En son da bu As You Like It geldi.

Bir Shakespeare uyarlaması bence her zaman yeterince ilgi çekicidir. Branagh da onları popülarize etmeye çalışıyor. Bu oyunu da 19.yy. Japonya’sına taşımış. Çok süper bir filmle karşılaşmayacağız belki, ama belki metnin de daha fazlasını içermediğini söyleyebiliriz. Hem Kevin Kline ve çok sevdiğim Adrian Lester’ın varlığı bile yeterli olabilir (zaten bu hastalıkta bir romantik komedi bana ilaç gibi gelecektir -tedavi edici olmasa da semptomların iyileşmesinde-).

127′, BBC-HBO, 2006. Fragman. Bu arada, fragmanda başroldeki kız Emma Thompson’ı (Kenneth Branagh’ın o sırada ayrılmış olduğu karısı) andırıyor.

Reklamlar

Bir Yanıt to “18 Ekim Salı”

  1. 3 Nisan Salı « Televizyonda Sinema Says:

    […] Shakespeare komedisinin (komedi demeleri, o yüzyılda ‘romantik komedi’ tanımının bulunmamış olmasından sanırım) Kennet Branagh versiyonu. Ekim’de de oynamıştı, o zamandan bu yana değişmemiştir diye sanıyorum. O yüzden, sizi o zamanki tanıtıma alalım. […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: